Yaşam

Pakistan, İstanbul’daki Etkinlikte Eşsiz Bir Turistik Destinasyon Olarak Tanıtıldı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB), Pakistan Büyükelçiliği ve Türkiye Konsolosluğu iş birliğinde bugün etkileyici bir turizm tanıtım etkinliği düzenlendi. Pakistan’ın tarihi, doğası ve kültürünün eşsiz bir karışımını sergilediği etkinlikte, Pakistan’ın eşsiz bir turizm merkezi olduğu vurgulanırken, iki kardeşin ülkeler arasında turizm sektöründe iş birliğini geliştirme ve güçlendirme fırsatı sağladığı vurgulandı.

Pakistan Turizm Geliştirme Otoritesi (PTDC) Başkanı ve Pencap, Sindh, Hayber Pakhtunkhwa, Belucistan, Gilgit Baltistan ve Azad Jammu & Keşmir’in il turizm departmanlarının liderleri, Pakistan turizm endüstrisinin muazzam potansiyeli hakkında izleyicilerle konuştukları etkinliğe çevrimiçi olarak katıldılar. ikili turizm ve yatırım fırsatları. Pakistan’ın Türkiye Büyükelçisi Dr. Yousaf Junaid, TURSAB Başkan Yardımcısı Sn.

Büyükelçi Dr. Yousaf Junaid, Türk turizm sektörünün inanılmaz başarısını kabul ederken, Pakistan ve Türkiye’nin ortasında turizm alanında deneyim paylaşımının ve güçlenen iş birliğinin değerini vurguladı. Büyükelçi konuşmasında ayrıca Pakistan’ın sunduğu zengin mirasın, büyüleyici manzaraların ve çeşitli kültürel deneyimlerin altını çizdi ve katılımcıları Pakistan’ı ziyaret etmeye teşvik ederek onlara unutulmaz bir deneyim ve sıcak bir misafirperverlik garantisi verdi.

Etkinlikte ayrıca Pakistan’ın simge yapılarını, tarihi yerlerini, nefes kesen dağlarını, el değmemiş kumsallarını, büyüleyici göllerini ve gelişen sanatını sergileyen görsel sunumlar da yer aldı. Etkinlik boyunca konuklara leziz klasik Pakistan yemekleri ikram edildi.

kestelhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu